Social media

Dostępna strona WWW — czyli zgodność z WCAG 2.1

Strona WWW
WCAG 2.1
Video
Foto

Co zrobiliśmy

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego stworzyliśmy stronę internetową spełniającą standardy dostępności WCAG. Celem witryny miało być promowanie województwa — zachęcenie turystów krajowych i zagranicznych do skorzystania z oferty rowerowej regionu. Dla instytucji priorytetem była też dostępność cyfrowa strony WWW.

  • Przygotowaliśmy treści na stronę
  • Wykonaliśmy autorskie zdjęcia
  • Nagraliśmy filmy promocyjne
  • Zaprojektowaliśmy i zakodowaliśmy stronę internetową

Potrzebujesz strony zgodnej ze standardem WCAG 2.1?

Nie masz czasu, żeby przeczytać więcej? Napisz do nas ->
Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, czytaj dalej.

Napisz do nas!

Cel projektu

Naszym zadaniem było stworzenie strony internetowej, która zachęci turystów do odwiedzenia Podkarpacia. Witryna miała spójnie i atrakcyjnie prezentować ofertę turystyczną województwa, szczególnie tę skierowaną do rowerzystów. Stworzona strona dla urzędu miała zachęcać do aktywnego spędzania czasu na łonie natury.

Strona WWW, dzięki intuicyjnej dla użytkownika nawigacji, miała umożliwiać łatwe wyszukiwanie i planowanie tras rowerowych wraz z atrakcjami.

Etap przygotowania - planowanie trasy

Prace nad stroną rozpoczęliśmy od opracowania 100 tras rowerowych zlokalizowanych na terenie Podkarpacia. Na potrzeby projektu powstała również lista atrakcji turystycznych oraz materiały promujące podkarpackie Krainy Turystyczne.

Dla każdej wycieczki, atrakcji i krainy przygotowaliśmy: dedykowane treści na stronę www, materiały promocyjne foto i wideo z zaangażowaniem statystów.

Strona miała być skierowana do turystów krajowych i zagranicznych, dlatego opracowane teksty zostały przetłumaczone na język angielski.

100

Tras wycieczek rowerowych

5

Krain turystycznych województwa

500+

Zdjęć z tras

5

Spotów wideo z tras

200

Atrakcji turystycznych

Etap realizacji - ruszamy w trasę

Na potrzeby realizacji nagrań i sesji fotograficznych zatrudnieni zostali statyści – rowerzyści.

Podczas gdy biurze copywrigterzy pracowali nad treściami na stronę, w trasę ruszała "ekipa rowerowa" - filmowiec, fotograf, statyści. Do zabrania: kamery, aparaty, dron i oczywiście rowery. A w powietrzu? Złota - i niestety często kapryśna - polska jesień. Nasz największy przyjaciel i wróg ;)

Obróbka, planowanie kolejnych wyjazdów, tworzenie nowych materiałów — wszystko działo się równocześnie. Straciliśmy rachubę. Czas stanął w miejscu, a równocześnie ubiegał nieubłaganie...

Tworzenie strony WWW

Strona internetowa zgodna z założeniami user experience to taka, z której korzysta się z przyjemnością. W realizowanym dla urzędu projekcie kluczową rolę odegrał spójny projekt graficzny strony WWW.

Zaprojektowane elementy interfejsu strony powstały w oparciu o księgę znaku województwa podkarpackiego oraz identyfikację graficzną krain turystycznych. Pozwoliło to na zachowanie spójności komunikacji oraz nawiązanie do innych witryn instytucji — Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Strona internetowa to jedna z wizytówek województwa. Zadbaliśmy o to, by była czytelna i intuicyjna, a równocześnie nowoczesna — zgodna z panującymi trendami.

Responsywna strona internetowa zgodna z WCAG 2.1

Na portalu Rowerowa Przygoda stworzyliśmy intuicyjny moduł wycieczek rowerowych z możliwością przypisywania atrakcji na mapie. Dzięki temu użytkownik jest w stanie łatwo zaplanować trasę, a następnie pobrać ją w formacie PDF lub GPX do wykorzystania offline.

Stworzona strona WWW została dostosowana do grupy docelowej — posiada dwie wersje językowe: polską i angielską.

Jest również w pełni responsywna, co oznacza, że działa w wersji mobile i desktop. Ponadto witryna jest zgodna z różnymi przeglądarkami internetowymi (takimi jak: Firefox, Chrome, Opera, Microsoft Edge, Safari).

Strona WWW dostępna dla niepełnosprawnych

Przy tworzeniu stron WWW dla urzędów jednym z najczęstszych wymagań jest dostosowanie witryny do wymagań ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz WCAG 2.1. Spełniliśmy te warunki.

Oprócz tego zadbaliśmy o zgodność strony z ogólnymi przepisami prawa w zakresie polityki prywatności, cookies i RODO.

Oddana do użytku instytucji strona internetowa może być swobodnie edytowana, a w przyszłości rozbudowywana.

Spodobała Ci się nasza realizacja strony WWW?

Nie masz czasu, żeby przeczytać więcej? Napisz do nas ->
Jeżeli chcesz zobaczyć efekt fina ny, czytaj dalej.

Napisz do nas!

Zdjęcia

Fotografie to ważna część stworzonej strony internetowej. To właśnie one przyciągają wzrok, zachęcają do odwiedzenia tajemniczych zakątków. Witryna posiada ponad 500 autorskich zdjęć. Dzięki obróbce grafika - fotografa, wszystkie zdjęcia na portalu są spójne, zachowane w jednej kolorystyce.

Backstage

W uchwyceniu najpiękniejszych kadrów największym wyzwaniem okazała się pora roku. Niestabilna pogoda często uniemożliwiała fotografom pracę. Krótkie jesienne dni sprawiły, że nawet największe firmowe śpiochy musiały wstawać o świcie.

Zespół

projekt UX/ UI / dron / video / rower
Patryk “Biały” Białas
opracowanie tras / foto / rower
Michał Masłowski
projekt manager
Patrycja Bilska
foto
Jakub Głogowski
projekt UX/UI / rower
Bartek Kargol
grafika / www
Mariusz Kusiak
grafika / www
Daria Pyziak
copywriting
Sylwia Buksa
copywriting
Justyna Bąk
front developer
Rafał Skórka
backend developer
Rafał Krawiec
web developer
Krystian Drozd
web developer
Adrian Bury

Zrealizowane cele

W ramach projektu Rowerowa Przygoda powstał największy na Podkarpaciu portal internetowy, zawierający 100 tras rowerowych wraz z z plikami GPX oraz 200 najciekawszych atrakcji regionu.

Serwis wzbogaciliśmy autorskimi zdjęciami i dedykowanymi treściami. Portal podkreśla to, co było ważne dla naszego klienta — Urzędu Marszałkowskiego. Strona promuje zdrowy tryb życia, zachęca do eksplorowania województwa, prezentuje bogatą kulturę i historię Podkarpacia.

Spełniliśmy wytyczne WCAG 2.1 dla stron WWW. Strona internetowa jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, np. wzroku, słuchu, ruchu, niepełnosprawnością intelektualną czy zaburzeniami poznawczymi.

Zrealizowaliśmy 5 filmów promocyjnych trwających ok. 1 minutę.

Wykonaliśmy efektowną wizualnie prezentację 5 Krain Turystycznych Podkarpacia.

1

Responsywana strona internetowa

100

Tras rowerowych

500+

Zdjęć z tras

5

Spotów wideo z tras

200

Atrakcji turystycznych Podkarpacia

Referencje

Usługa została zrealizowana sprawnie, z dużą rzetelnością i w terminie wynikającym z umowy.

Współpraca układała się pomyślnie i cechowała ją czytelna komunikacja, duża inwencja i dobra organizacja pracy.

Zakres prac zlecony firmie obejmował rozbudowę strony internetowej na potrzeby promocji turystyki rowerowej województwa podkarpackiego wraz z opracowaniem tekstów i materiałów multimedialnych, tłumaczeniem na język angielski i ich publikację.


Dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej
Wioletta Rejman

Chcesz wycenić podobny projekt? Napisz do nas!

Odezwiemy się do 24h.
Zobacz więcej naszych realizacji
Odwiedź już teraz nasz profil na Dribbble.com
Zobacz
Skontaktuj się z nami:hello@interactivevision.pl
Odznaka partnera Google

Copyright © 2009 - 2022 | Agencja Interaktywna InteractiveVision - Wszystkie prawa zastrzeżone