Social media
Kampania promocyjno-informacyjna - promocja urzędu Województwa Podkarpackiego

Kampania promocyjna w internecie i poza nim

Kampania online
Telewizja
Prasa
Radio

Co zrobiliśmy

Przygotowaliśmy i zrealizowaliśmy kampanię poświęconą promocji projektu - Podkarpackiej Platformy Wsparcia Biznesu. Grupą docelową kampanii reklamowej byli zarówno przedsiębiorcy świadczący usługi rozwojowe, jak i ci, którzy chcą otrzymać refundację za zakup takiej usługi z województwa podkarpackiego. W naszych działaniach skupiliśmy się także na osobach świadczących usługi doradcze z całej Polski. Promocja i marketing odbywały się w internecie i w mediach tradycyjnych. Ich celem była aktywacja przedsiębiorców z województwa, zachęcenie do skorzystania z projektu oraz podjęcie związanych z nim działań. Obszar kampanii reklamowej był ogólnopolski.

  • Stworzyliśmy harmonogram działań i media plan kampanii
  • Wymyśliliśmy hasła i slogan przewodni kampanii
  • Stworzyliśmy storytelling w postaci ciekawych historii
  • Zaprojektowaliśmy Key Visual - brand book
  • Przygotowaliśmy kreacje reklamowe online i offline do portali biznesowych, finansowych i informacyjnych
  • Wyprodukowaliśmy spoty radiowe i telewizyjne
  • Tworzyliśmy artykuły promocyjno-informacyjne
  • Kompleksowo prowadziliśmy profile w mediach społecznościowych

Działania promocyjno-informacyjne dla Twojej instytucji

Chcesz zrealizować podobną kampanię? Napisz do nas ->
Jeżeli chcesz szczegółowo poznać nasze działania, czytaj dalej.

Napisz do nas!

Nasz klient

Promocja i marketing projektu PPWB

Nasze działania zaczęliśmy od opracowania koncepcji i strategii kreatywnej, która uwzględniała kampanię promocyjną w internecie oraz w prasie, radiu i telewizji regionalnej. Stworzyliśmy szczegółowy harmonogram działań, określiliśmy ramy czasowe poszczególnych etapów projektu, wykonaliśmy media plan kampanii. Przygotowaliśmy grafiki, hasła reklamowe, artykuły promocyjne i informacyjne, spoty telewizyjne i radiowe, które następnie wykorzystywaliśmy w promocji i marketingu. Wszystko systematycznie raportowaliśmy, dzięki czemu mogliśmy monitorować efekty kampanii reklamowej dla Województwa Podkarpackiego. Jednym słowem - z sukcesem zrealizowaliśmy kampanię i osiągnęliśmy założone przez klienta cele.

Cele kampanii reklamowej

• Zbudowanie wizerunku Podkarpackiej Platformy Wsparcia Biznesu, podkreślenie korzyści i zachęcenie do skorzystania z usług i oferty projektu

• Wzrost zainteresowania przedsiębiorców z województwa podkarpackiego platformą jako narzędziem do zakupu i sprzedaży okołobiznesowych usług rozwojowych oraz nawiązywania współpracy pomiędzy innymi firmami

• Promocja PPWB jako innowacyjnego narzędzia umożliwiającego wsparcie przedsiębiorców z województwa

• Zachęcenie ekspertów działających na rynku do rejestrowania się na platformie i świadczenia usług doradczych

• Pobudzenie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa podkarpackiego do korzystania z innowacyjnych usług

Kompleksowa kampania promocyjno-informacyjna

Chcesz zrealizować podobne cele? Napisz do nas ->
Jeżeli podoba Ci się ten projekt, czytaj dalej.

Napisz do nas!

Kampania promocyjna w internecie

Promocja i marketing online polegał na przeprowadzeniu kampanii reklamowej z wykorzystaniem materiałów wideo. Wykorzystaliśmy powstałe materiały filmowe w kampaniach na portalu YouTube oraz serwisach społecznościowych. Zgodnie z opracowaną strategią publikowaliśmy reklamy displayowe w portalach biznesowych, finansowych, informacyjnych oraz w mediach społecznościowych. Prowadziliśmy również kampanię z linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki internetowej. Kampania promocyjna w internecie skupiła się także na marketingu treści. Działania z zakresu content marketingu opierały się na napisaniu rzetelnych artykułów i stworzeniu ciekawych infografik. Ponadto prowadziliśmy profile w mediach społecznościowych - na Facebooku, Instagramie oraz LinkedInie.

Kampania reklamowa w mediach tradycyjnych

Kampania reklamowa w prasie
Opracowaliśmy projekt graficzny reklamy prasowej i baneru dostępnego online. Publikacje pojawiały się w wydaniu weekendowym w określonym nakładzie. Przekazywane informacje odsyłały do strony projektu Województwa Podkarpackiego. Grafiki były spójne z opracowanym Key Visual.

Kampania reklamowa w radio
Wyprodukowaliśmy spot radiowy o długości 30 sekund. Opracowaliśmy scenariusz, zgraliśmy ścieżki dźwiękowe, zaangażowaliśmy lektora, wykonaliśmy mastering. Zorganizowaliśmy emisje w lokalnej i ogólnopolskiej rozgłośni radiowej w wybranym primetime.

Kampania reklamowa w telewizji regionalnej
Wyprodukowaliśmy spot o długości 30 sekund. Opracowaliśmy scenariusz i zajęliśmy się realizacją postprodukcji w zakresie oprawy graficznej każdego filmu - czołówka, wstawki pomiędzy ujęciami, tyłówka, animacje komputerowe. W materiale wystąpili i profesjonalni aktorzy, i nowoczesne efekty wizualne. W ramach kampanii zapewniliśmy emisje spotów reklamowych w telewizji.

Podsumowanie kampanii reklamowej

Cała kampania reklamowa trwała 195 dni. W tym czasie zrealizowaliśmy wszystkie założone cele. To była niezwykle ciekawa, kompleksowa podróż, która prowadziła przez kampanię promocyjną w internecie oraz mediach tradycyjnych. Ten czas był dla nas bardzo owocny - cały zespół doskonalił swoje umiejętności, czego efektem jest skuteczna promocja i marketing Podkarpackiej Platformy Wsparcia Biznesu. A jak wiadomo - we love what we do!

Wzmocnij pozycję swojego sklepu internetowego

Nie masz czasu, żeby przeczytać więcej? Napisz do nas ->
Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, czytaj dalej.

Napisz do nas!

Referencje

Usługa została wykonana należycie, z zachowaniem warunków realizacji usługi i terminów określonych w umowie.

Zakres zamówienia obejmował:
• opracowanie koncepcji: strategicznej i kreatywnej
• zaplanowanie, produkcję materiałów i finalną realizację kampanii o charakterze wizerunkowym na terenie całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem województwa podkarpackiego za pośrednictwem telewizji regionalnej, prasy radia i Internetu.


Dyrektor Departamentu Gospodarki Regionalnej
Danuta Cichoń

Chcesz wycenić podobny projekt? Napisz do nas!

Odezwiemy się do 24h.
Zobacz więcej naszych realizacji
Odwiedź już teraz nasz profil na Dribbble.com
Zobacz
Skontaktuj się z nami:hello@interactivevision.pl
Odznaka partnera Google

Copyright © 2009 - 2022 | Agencja Interaktywna InteractiveVision - Wszystkie prawa zastrzeżone